Zaproszenie na widowisko teatru ognia

Chcielibyśmy Państwa bardzo serdecznie zaprosić na widowisko teatru ognia pt. „My, ludzie z Fabryki Zapałek”, którego scenariusz powstał na podstawie historii fabryki zapałek i prac konkursowych.
Zobaczymy fantastycznych artystów z Teatru Którego Być Nie Powinno. Na scenie towarzyszyć im będą uczestniczki warsztatów, które przez dwa miesiące uczyły się technik teatru ognia.
Wydarzenie odbędzie się 8 grudnia 2022 r. na Małym Rynku, o godzinie 17.00. Po zakończeniu widowiska laureaci i osoby wyróżnione na reportaż/wywiad otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe i odbędzie się poczęstunek.
Warsztaty i widowisko teatru ognia są częścią projektu pt. „My, ludzie z Fabryki Zapałek. Bystrzyca Kłodzka jako miasto zapałek”. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Ogłoszenie wyników konkursu „My, ludzie z Fabryki Zapałek. Bystrzyca Kłodzka jako miasto zapałek''

Szanowni Państwo,

bardzo dziękujemy osobom, które wzięły udział w konkurskie pt. „My, ludzie z Fabryki Zapałek. Bystrzyca Kłodzka jako miasto zapałek''.

Laureaci i osoby wyróżnione otrzymają nagrody rzeczowe. Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się w trakcie widowiska teatru ognia, które odbędzie się 8 grudnia 2022 r. na Małym Rynku 1. Fragmenty lub całości prac będą opublikowane w publikacji cyfrowej przygotowanej w ramach projektu.

Konkurs jest częścią projektu pt. „My, ludzie z Fabryki Zapałek. Bystrzyca Kłodzka jako miasto zapałek”. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Protokół z rostrzygnięcia konkursu

Realizacja zadania ,,Opowieści zapłaczane-Matchbox stories''

Szanowni Państwo,

Pragniemy poinformować o realizacji zadania.

Plakat fundusz Wsparcie działań muzealnego

Zadanie “Opowieści zapałczane - Matchbox stories" obejmuje modernizację wystawy stałej pn. "Opowieści zapałczane - Matchbox stories" i dostosowanie jej do percepcji nowoczesnego widza.

Obecnie dominują antyramy z etykietami zapałczanymi i gabloty ustawione w rzędach wzdłuż ścian, brak elementów przestrzennych, nagromadzenie malutkich grafik nie sprzyja skupieniu uwagi widza. Wobec powyższego koncepcja modernizacji wystawy stałej obejmuje:

Rozbicie przestrzeni na mniejsze sekcje - oddzielenie kratami wystawienniczymi naw bocznych byłego kościoła-budynku muzeum. Wprowadzenie do ekspozycji powiększonych po skanowaniu grafik-etykiet w formie plakatów, poligrafii wielkoformatowej, malowideł, instalacji przestrzennych i inscenizacji.

Multimedialna prezentacja grafik-etykiet na stanowiskach multimedialnych.

Modernizacja oświetlenia (światło UV, podświetlenia gablot, punktowe oświetlenie wybranych eksponatów).

Dostosowanie do nowoczesnych trendów katalogu wystawy i materiałów promocyjnych.

Zaproszenie na pokaz filmu i spotkanie

Szanowni Państwo,

chcielibyśmy Państwa zaprosić na pokaz filmu dokumentalnego: „Kłodzko-Glatz-Kladsko. Pojednanie w Czeskim Koutku” wraz z dyskusją z jego twórcami.

Spotkanie odbędzie się 2 grudnia 2022 r., o godzinie 11.00  w sali wystaw czasowych w Muzeum Filumenistycznym.

Muzeum Nieczynne do 1 grudnia br.

Szanowni Państwo,

bardzo przepraszamy!  Muzeum będzie nieczynne do 1 grudnia 2022 r. w związku z modernizacją wystawy głównej. Projekt pt. ,,Opowieści zapałczane - Matchbox stories'',  otrzymał dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu ,,WSPIERANIE DZIAŁAŃ MUZEALNYCH 2022''.

Bardzo dziękujemy za wyrozumiałość.