POLA WYOBRAŹNI

„Pola wyobraźni”

Wyobraźnia to podstawowy wyróżnik ludzkiej inteligencji. Niezbędny warunek postępu. Narzędzie poznania, zrozumienia, ale także wszelkiej kreacji. Dziesięciu artystów podjęło się krótkich wypowiedzi plastycznych na temat własnych wizji, odniesień i poszukiwań, w których czynnik wyobraźni stanowi kwintesencję przekazu.

Umiejętność nowatorskiego komentowania minionych zdarzeń i artefaktów - to jedna strefa poszukiwań. Inną jest dokumentowanie, przetwarzanie i wzmacnianie wizualnych struktur symbolicznych istniejących w obiektywnej rzeczywistości. Jeszcze inny obszar dociekań to przekładanie sygnałów określonego rodzaju na pochodne, funkcjonujące w innych wymiarach pojęciowych, będących swego rodzaju synestezją. Przedmiotem poszukiwań jest też próba interpretacji podstawowych kategorii ontologicznych,  jak np. przestrzeń czy czas, poddających się wieloznacznym manipulacjom, wizualno-intelektualnym interpretacjom.

Uczestnicy wystawy Pola Wyobraźni na co dzień zajmują się kreowaniem rozmaitych działań  wynikających z osobistych potrzeb jak i natury uprawianej profesji. Sztuka, teoria sztuki a także dydaktyka to podstawowe pola kreacji w których autorzy posługują się wyobraźnią w sposób autonomiczny, indywidualnie przystosowując swoją wiedzę jak i intuicję do rozwiązywania bieżących problemów badawczych.

Piotr Komorowski

Kuratorzy wystawy: Marek Grzyb / Piotr Komorowski / Michał Pietrzak

Uczestnicy wystawy:

• Czesław Chwiszczuk
  • Tomasz Dobiszewski
  • Marek Grzyb
  • Piotr Komorowski
  • Ewa Martyniszyn
  • Michał Pietrzak
  • Stanisław Sasak
  • Agata Szuba
  • Agnieszka Talik
  • Rafał Warzecha

Zdjęcia wystawy znajdują się w zakładce "EKSPOZYCJE -Wystawy czasowe".

WAŻNA INFORMACJA!

Szanowni Państwo!

W związku z rozporządzeniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Muzeum Filumenistyczne będzie NIECZYNNE od dnia 12 marca 2020 do ODWOŁANIA.

Decyzja podyktowana została wyjątkową sytuacją związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa na terenie naszego kraju.

O wprowadzaniu wszelkich zmian będziemy informować Państwa na bieżąco.

W trosce o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo zachęcamy do załatwiania wszelkich spraw drogą telefoniczną lub e-mail.

Koncert "Raz Do Roku"

Malarstwo - Olena Matoshniuk

Koncert z cyklu "Gitara pod pręgierzem"