WAŻNA INFORMACJA!

SZANOWNI PAŃSTWO!

Muzeum Filumenistyczne, zgodnie z ogłoszonym przez Prezesa Rady Ministrów drugim etapem odmrażania gospodarki od 4 maja br., wznawia działalność na zasadach uwzględniających respektowanie przyjętych norm bezpieczeństwa:

- obowiązuje wyłącznie zwiedzanie indywidualne przy zachowaniu limitu do 10 osób w Muzeum

- nie wykonujemy usług przewodnickich w Muzeum oraz po mieście

- nie organizujemy lekcji i warsztatów muzealnych

- obowiązuje noszenie maseczek i rękawiczek ochronnych

- obowiązuje zachowanie 2-metrowego dystansu w stosunku do innych osób

- obowiązuje unikanie kontaktu ze wspólnymi powierzchniami dotykowymi

- obowiązuje dezynfekcja rąk środkami do dezynfekcji zapewnionymi przez Muzeum

Dodatkowo zachęcamy do dokonywania płatności kartą płatniczą.

Osoby, których stan zdrowia mógłby narazić na niebezpieczeństwo zachorowania innych zwiedzającychc, prosimy o pozostanie w domu.

POLA WYOBRAŹNI

„Pola wyobraźni”

Wyobraźnia to podstawowy wyróżnik ludzkiej inteligencji. Niezbędny warunek postępu. Narzędzie poznania, zrozumienia, ale także wszelkiej kreacji. Dziesięciu artystów podjęło się krótkich wypowiedzi plastycznych na temat własnych wizji, odniesień i poszukiwań, w których czynnik wyobraźni stanowi kwintesencję przekazu.

Umiejętność nowatorskiego komentowania minionych zdarzeń i artefaktów - to jedna strefa poszukiwań. Inną jest dokumentowanie, przetwarzanie i wzmacnianie wizualnych struktur symbolicznych istniejących w obiektywnej rzeczywistości. Jeszcze inny obszar dociekań to przekładanie sygnałów określonego rodzaju na pochodne, funkcjonujące w innych wymiarach pojęciowych, będących swego rodzaju synestezją. Przedmiotem poszukiwań jest też próba interpretacji podstawowych kategorii ontologicznych,  jak np. przestrzeń czy czas, poddających się wieloznacznym manipulacjom, wizualno-intelektualnym interpretacjom.

Uczestnicy wystawy Pola Wyobraźni na co dzień zajmują się kreowaniem rozmaitych działań  wynikających z osobistych potrzeb jak i natury uprawianej profesji. Sztuka, teoria sztuki a także dydaktyka to podstawowe pola kreacji w których autorzy posługują się wyobraźnią w sposób autonomiczny, indywidualnie przystosowując swoją wiedzę jak i intuicję do rozwiązywania bieżących problemów badawczych.

Piotr Komorowski

Kuratorzy wystawy: Marek Grzyb / Piotr Komorowski / Michał Pietrzak

Uczestnicy wystawy:

• Czesław Chwiszczuk
  • Tomasz Dobiszewski
  • Marek Grzyb
  • Piotr Komorowski
  • Ewa Martyniszyn
  • Michał Pietrzak
  • Stanisław Sasak
  • Agata Szuba
  • Agnieszka Talik
  • Rafał Warzecha

Zdjęcia wystawy znajdują się w zakładce "EKSPOZYCJE -Wystawy czasowe".

WAŻNA INFORMACJA!

Szanowni Państwo!

W związku z rozporządzeniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Muzeum Filumenistyczne będzie NIECZYNNE od dnia 12 marca 2020 do ODWOŁANIA.

Decyzja podyktowana została wyjątkową sytuacją związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa na terenie naszego kraju.

O wprowadzaniu wszelkich zmian będziemy informować Państwa na bieżąco.

W trosce o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo zachęcamy do załatwiania wszelkich spraw drogą telefoniczną lub e-mail.

Koncert "Raz Do Roku"

Malarstwo - Olena Matoshniuk

Koncert Świąteczny

Metafory i Symbole

XI Ogólnopolska Giełda Filumenistyczna

X Dni Turystyki Ziemi Bystrzyckiej

80. rocznica wybuchu II wojny światowej

Noc w Muzeum 2019

Miasto-Ludzie-Muzeum. 700 lat Bystrzycy Kłodzkiej

Wernisaż wystawy "Miasto-Ludzie-Muzeum.700 lat Bystrzycy Kłodzkiej." 17 maja 2019 o godz. 18.00

Wystawa przygotowana we współpracy z Felicjanem Kaczmarkiem - Przewodniczącym Koła Polskiego Związku Filatelistów nr 3 w Bystrzycy Kłodzkiej.

Swój wkład w organizację wystawy wnieśli miejscowi kolekcjonerzy, pasjonaci naszego miasta:

- Felicjan Kaczmarek

- Andrzej Rusak

- Jerzy Szwarc

- Włodzimierz Włodarczyk

- Andrzej Wziątek

- Waldemar Zieliński

Zdjęcia lotnicze z drona prezentowane na wystawie autorstwa Marcina Gomułki.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

700-lecie nadania praw miejskich Bystrzycy Kłodzkiej

Giełdy filumenistyczne 2019

Zapraszamy również do śledzenia blogu:

Żyliśmy w XX w. Z fotograficznego archiwum śląskiej rodziny