Podsumowanie Majówki w Muzeum Filumenistycznym w Bystrzycy Kłodzkiej

Tutaj chcielibyśmy podsumować w kilku słowach, co wydarzyło się w tych dniach.

• Pierwsze dni wystawy ,,Świat Dźwięków”, którą organizuje lokalne koło Polskiego Związku Filatelistów nr 3 w Bystrzycy Kłodzkiej. Tworzą ją i koordynują panowie: Felicjan Kaczmarek i Jerzy Szwarc. W piątkowy wieczór, podczas Zagadkowej Nocy W Muzeum, sprawdzali i opowiadali o wystawie gościom. ,,Świat Dźwięków” będziecie mogli zwiedzać do 31 sierpnia 2021 r.
  • W piątkowy wieczór zaprosiliśmy mieszkańców naszego miasta i regionu oraz turystów na Zagadkową Noc w Muzeum. Zwiedzający mogli wziąć udział w dwóch małych konkursach. Jeden z nich polegał na odpowiedzi na proste pytanie o ogniu. Drugie zadanie było bardziej wymagające. Goście otrzymali listę podpowiedzi o kilku przedmiotach, które musieli znaleźć na wystawie stałej, a potem je sfotografować. Uczestnicy otrzymali od nas małe podarunki.
  • W jej ramach majówkowego weekendu, w dniach 15-16.05.2021 r., odbył się konkurs plastyczny „Artystyczny pojedynek przy sztalugach”, w którym wzięły udział dzieci do lat 13. Młodzi artyści mogli wybrać spośród dwóch tematów. Pierwszy z nich brzmiał: zaprojektuj swoją zapałczaną etykietę, drugi zaś: wyobraź sobie, jak ludzie rozpalili ogień. Po kilku minutach namysłu uczestnicy zaczęli tworzyć swoje dzieła. Bardzo ciekawe i pomysłowe. W tym konkursie wszyscy zostali zwycięzcami i otrzymali dyplomy oraz drobne upominki. W przeciągu dwóch dni wzięło w konkursie ośmioro dzieci.

Bardzo dziękujemy Wam za Wasze zainteresowanie Majówką. Cieszymy się, że po tak długiej przerwie związanej z sytuacją pandemiczną.

Goście zwiedzają wystawę    Goście oglądają wystawę stałą     Goście wraz z panem Felicjanem zwiedzają ,,Świat Dźwiieków''

Młodzi artyści malują przy sztalugach