Zlot Młodych Gitarzystów Ziemi Kłodzkiej

Przed samym koncertem, gitarzyści wraz z nauczycielami oraz najbliższymi, odwiedzili wystawę czasową ,,Świat Dźwięków’’. Po niej brawurowo oprowadzał jeden z twórców i koordynatorów wystawy pan Felicjan Kaczmarek.  Opowiadał on o najciekawszych eksponatach, a także pokazywał jak je uruchomić. Uczestnicy mieli okazję do posłuchania melodii, które uruchomiono z gramofonu.

Najważniejszym momentem dla naszych gitarzystów było oczywiście moment samego występu! Młodzi artyści zaprezentowali swoje umiejętności, a także fantastyczne gitarowe utwory.  Nawet Jaskinowiec, który wiecznie próbuje rozpalić ogień, zasłuchał się w popisach uczniów. Galę prowadził organizator wydarzenia, p. Witold Kozłowski.

Przede wszystkim  wystąpili uczniowie I i II stopnia szkół muzycznych na Ziemi Kłodzkie. Nie tylko jednak powiat kłodzki  był reprezentowany, ale także na zlocie pojawili się reprezentanci Ząbkowic Śląskich.

Bardzo dziękujemy organizatorom, że mogliśmy gościć w naszym Muzeum, tak wspaniałych młodych i utalentowanych młodych ludzi!